Weekend nad polskim morzem

Kategoria podroze

Wczasy nad BałtykiemWiele osób coraz częściej wybiera wczasy za granicą. Tanie bilety lotnicze, otwartość granic, pewna pogoda, przepiękne krajobrazy, oferty last minut sprawiają, że zapominamy o polskich, pięknych miastach i ruszamy do innych krajów. Warto jednak wybrać się nawet na weekend nad nasz piękny, polski Bałtyk i przekonać się , że dorównuje zagranicznym kurortom.

Sopot uznawany jest za najpiękniejsze miejsce uzdrowiskowe. Wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzą wielką aglomerację, przyciągającą turystów również z innych krajów. Ponad połowa terenu Sopotu to obszary zielone parki i skwery. Na niecodzienny charakter składają się także wille i kamieniczki. Sopot to miejsce szeroko rozwiniętej kultury i sporu. Co roku można obserwować tutaj zawodowy w żeglarstwie a także zmagania w turniejach windsurfingu. Spacerując po słynnym molo można obserwować bezkresne plaże, które w tym miejscu są wyjątkowo zadbane i czyste. U nasady molo znajduje się znajduje się ulica Bohaterów Monte Casino. Tutaj znajdują się liczne galerie, muzea sztuki, a także całe zaplecze turystyczne w tym przytulne kawiarnie i ekskluzywne restauracje. W Sopocie odbywają się największe imprezy poprzez całe lato. Na swoje wczasy to miejsce wybiera co roku około dwóch milionów turystów. Tutaj, nawet w razie niepogody nie sposób się nudzić. W sierpniu praktycznie codziennie odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. Sopot od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce pod względem organizacji i miejsca uzdrowiskowo-kąpieliskowego w całym województwie.

Najsłynniejsze miejsce noclegowe- Grand Hotel co roku gromadzi najsłynniejsze gwiazdy estrady i aktorów. Spędzając tutaj swoje wczasy można wybrać się na Westerplatte, odwiedzić wytwórnie czekolady w Gdańsku czy także Jarmark Dominikański, który w mieście Neptuna jest organizowany co roku. W Gdyni turyści mogą wybrać się do słynnego akwarium, które zachwyca bogatą i duża ilością fauny i flory. Za sprawą turystyki Trójmiasto zmienia się nie do poznania. W porównaniu z innymi latami, teraz powstaje tu mnóstwo nowych hoteli, a także coraz to nowe miejsca do rekreacji i uprawiania sportów, zarówno wodnych jak i lądowych. Sopot, podobnie jak i inne miejsca nad Bałtykiem to ciekawa opcja na wakacje, nie tylko w letnie miesiące. Warto zajrzeć tutaj także na wiosnę lub wczesną jesienią i poznać na własnej skórze urok naszego morza.

Wczasy nad Bałtykiem