Wczasy w Pizie

Kategoria podroze

Piza jest pięknym miastem w Toskanii we Włoszech. Można tutaj zwiedzić wiele ciekawych miejsc, a atrakcji i zabytków z pewnością nie zabraknie. Najpopularniejsze miejsce to Pole cudów - czyli centralny plac na którym znajduje się krzywa wieża i baptysterium.

Wczasy w PizieW mieście znajdują się liczne muzea, między innymi muzeum, w którym można zobaczyć toskańskie rzeźby. Oczywiście największym hitem tego miasta jest krzywa wieża, która pragną zobaczyć wszyscy Europejczycy. Ostatnio wieża, zaczęła się niebezpiecznie odchylać, jednak z powodu mnogości turystów szybko uporano się z problemem. W Toskanii można znaleźć wiele hoteli, restauracji czy miejsc z pamiątkami. Bilety lotnicze do Pizy oferuje Ryanair w bardzo korzystnych cenach. Loty są realizowane z Krakowa.

Podróżując Ryanairem najlepiej ograniczyć się tylko do bagażu podręcznego, gdyż jest on bezpłatny. Poza tym warto płacić kartą Mastercard Prepaid, aby zredukować koszty. Ryanair funkcjonuje jako tania linia lotnicza, stąd rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim korzysta z mniejszych lotnisk, ogranicza obsługę klienta do minimum, w zasadzie wszystkie sprawy załatwia się drogą internetową. Oprócz Pizy Ryanair oferuje tańsze bilety lotnicze do Paryża. Loty również odbywają się z Krakowa. Ryanair lata na jedno z trzech lotnisk w Paryżu -Paryż Beauvais. To lotnisko położone jest około 80 kilometrów od Paryża. Nie jest to jednak problem dla podróżnych, gdyż funkcjonuje tam wiele linii autobusowych, których rozkład jazdy pokrywa się z godzinami przylotów i odlotów. Oprócz tego istnieje możliwość wynajmu samochodu, bądź taksówki.

Wczasy w PizieWczasów w Paryżu z pewnością nie trzeba reklamować. Od wielu lat to miasto znajduje się w centrum wydarzeń historycznych i kulturowych w całej Europie. Wycieczka po tej europejskiej stolicy powinna być szczegółowo zaplanowana, gdyż mnogość zabytków zachęca do jak najdokładniejszego zwiedzenia wszystkich arcydzieł sztuki i architektury. Paryż uznawany jest także za światową stolicę mody. W zacisznych i romantycznych zaułkach można spotkać wybitnych artystów, projektantów i modelki. W Paryżu odbywają się co roku najsławniejsze imprezy, które promują Francję na cały świat. Francja, a szczególnie Paryż słynie ze znakomitej kuchni. Zarówno w hotelowych restauracjach jak i innych punktach gastronomicznych można zjeść wyśmienite, francuskie potrawy.

Paryż jest pięknym miastem, ale także dość drogim. Hotele są tutaj jedne z najdroższych w Europie. Warto rezerwować hotel z wyprzedzeniem, gdyż o każdej porze roku można spotkać tutaj mnóstwo turystów. Większość kwater usytuowana jest w środkowej i północno-wschodniej części miasta. Mimo dość wysokich standardów można znaleźć oferty tanich hoteli. Wczasy w Paryżu to niezapominane przeżycie dla każdego Europejczyka. Korzystając z oferty Ryanaira w niedługim czasie i bardzo tanio można znaleźć się w tym magicznym mieście.