Wczasy w Irlandii z Aer Lingus

Kategoria podroze

Wczasy w IrlandiiTuryści, którzy chcą sprzeciwić się zimie i mimo chłodu i śniegu wybrać się na ciekawe wczasy mają teraz ku temu coraz więcej okazji. Wiele linii lotniczych oferuje tanie bilety właśnie na czas stycznia i lutego. Nie inaczej postąpił Aer Lingus, który w bardzo atrakcyjnych cenach sprzedaje bilety lotnicze do Irlandii. Od 9 stycznia do 7 lutego można dokonywać rezerwacji biletów. W tych dniach bukując bilet możemy zaoszczędzić nawet 25 procent. Bilety lotnicze do Dublina możemy realizować zarówno z Warszawy jak i Krakowa.

Dublin to przepiękne miasto na wschodzie kraju. Jest centrum kulturalnym i edukacyjnym Irlandii a także jako stolica jest głównym ośrodkiem turystycznym. Najważniejsza atrakcja miasta jest Zamek Dubliński. W mieście znajduje się wiele zabytków z stylu gotyckim. Dublin posiada liczne muzea i galerie. W Dublinie znajduje się mnóstwo zielonych miejsc, w których można odpocząć i się zrelaksować. Dublin posiada jeden z najważniejszych parków Phoenix Par. Tutaj znajduje się zoo a także ogromna rezydencja wypoczynkowa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Do ważnych atrakcji miasta zalicza się także katedry anglikańskie, neoklasyczna prokatedra a także liczne muzea, miedzy innymi Muzeum Narodowe czy Muzeum Figur woskowych.

Do Dublina przyjeżdża coraz więcej turystów. W mieście znajdują się dwa duże porty lotnicze. W związku z rozwojem turystyki w Dublinie buduje się coraz więcej hoteli. Opinie o hotelach w mieście są bardzo pochlebne. Do najpopularniejszych należy Drury Court Hotel. Hotel znajduje się w centrum, niedaleko Muzeum Narodowego. Oferuje komfortowe, przestrzenne pokoje a także bardzo wysoką jakość usług. Niedaleko Zamku Dublińskiego zlokalizowany jest Harding hotel.

W Dublinie jest mnóstwo rozrywek. Życie nocne w tym mieście kwietnie o każdej porze roku. Turyści mogą wyszaleć się w nocnych klubach, kawiarniach i dyskotekach. Najpopularniejszym świętem jest dzień świętego Patryka, na który zjeżdżają się tubylcy a także obcokrajowcy do stolicy.