Stawki za promocję w liniach lotniczych

Kategoria podroze

Dublin Działania marketingowe firm przybierają przeróżne formy, reklamy telewizyjne, prasowe, bijące rekordy popularności reklamy online to dziś nie wszystko. PR’owcy prześcigają się w wymyślaniu sposobów na pozyskanie nowych klientów. Jednak czy istnieją jakieś jeśli chodzi o cenę? Od kilku dni pytanie to zadają sobie w sejmiku województwa podkarpackiego.

Promocja województwa jest tak samo ważna jak promocja produktu czy usługi, wiedza o tym włodarze Rzeszowa i okolic. Dlatego też, od kilku lat województwo współpracowało z liniami lotniczymi Ryanair, które reklamowały region na pokładach swoich samolotów. Dotąd kwota kontraktu wynosiła ponad milion złotych. Czy to dużo? Okazuje się, że nie, w tym roku za promocję w okresie do 2014 roku stawka wynosi już 23,9 miliona złotych.

Jak się dowiedzieliśmy, o promocję chodzi tylko i wyłącznie oficjalnie, lecz tak naprawdę, pieniądze te, to rodzaj haraczu na rzecz przewoźnika, który z podrzeszowskiej Jasionki wykonuje loty m.in. do Londynu, Dublina i East Midlands, a którego samorząd, jak widać za wszelką cenę nie chciałby stracić.

Co ciekawe nikt wprost nie chce mówić o konieczności wydawania takich pieniędzy na promocję województwa, a warto zaznaczyć, że budżet województwa na takie działania to kwota rzędu 9 milionów złotych. Dziwić może tez fakt, że do przetargu, który ogłoszono prawie rok temu zgłosiła się tylko i wyłącznie linia Ryanair.

Czego możemy się spodziewać ze strony irlandzkiego przewoźnika za sześciokrotnie większa kwotę niż dotychczas? Po pierwsze foldery reklamowe województwa podkarpackiego znajdą się w samolotach linii Ryanair, po drugie kadłub jednego z samolotów zostanie ozdobiony baner województwa z dużym widocznym logiem. Ten sam motyw powielony zostanie na drzwiach szafek do przechowywania bagażu.

Jedynie pełniący obowiązki dyrektora departamentu promocji w Podkarpackim, Rafał Baranowski przyznał, że suma 23,9 milionów złotych jest wynikiem wewnętrznych szacunków województwa. Dodał również, że województwu z pewnością bardzo zależy na utrzymaniu Ryanaira, tym bardziej, że jest to kluczowy przewoźnik działającym na tamtejszym lotnisku.