Krótka historia Białorusi

Kategoria podroze

Hotele BiałoruśBiałoruś to przede wszystkim piękne widoki z niezwykle kolorowymi drewnianymi wioskami i sztuką ludową oraz serdeczni ludzie. To także ogromne obszary leśne i bagna, które sprawiają, że miejscami łatwiej spotkać żubra, dzika lub jelenia niż człowieka.

Pierwsi mieszkańcy pojawili się na terenach Białorusi sto tysięcy lat temu, a dopiero w IX wieku powstały księstwa wschodniosłowiańskie. Podczas rozbiorów Rzeczypospolitej Obojga Narodów tereny białoruskie przeszły pod władanie Rosji. Białorusini wzięli udział w polskich powstaniach listopadowym i styczniowym. 25 marca 1918 Białoruś w wyniku pokoju w Brześciu i porozumienia z państwami centralnymi powstała wówczas tak zwana Białoruska Republika Ludowa. Pełna niepodległość Republiki Białoruś nastąpiła po rozwiązaniu ZSRR, gdy w grudniu 1991 w białoruskiej rezydencji rządowej Wiskuli podpisano układ białowieski.

W miejscu, gdzie stykają się granice trzech państw Białorusi, Polski i Litwy wybudowano Kanał Augustowski. Jest to doskonałe miejsce wypoczynku warte zobaczenia i skorzystania z oferty last minute. Nawet sto lat temu Kanał Augustowski przyciągał miłośników turystyki wodnej. Po rekonstrukcji białoruska część kanału jest jeszcze bardziej ciekawa z punktu widzenia współczesnego turysty. Ciekawość turystów z Polski na pewno wywołają także historyczne obiekty i miejsca pamięci ziemi Brzeskiej. Razem z Puszczą Białowieską jest to również perła Polesia Białoruskiego Pińsk, i starożytny Kamianec ze znaną Białą Wieżą oraz sam Brześć. Jednym z ciekawszych pomników jest wybudowana jeszcze w XIX stuleciu cytadela Brzeska, symbol bohaterskiej przeszłości Białorusi.

Rezerwacja hoteli na Białorusi jest bardzo popularna, jednak należy pamiętać, że jest ich niewiele i większość o niskim standardzie. Tylko kilka reprezentacyjnych znajduje się w Mińsku. Ceny dla obcokrajowców są niestety znacznie wyższe niż dla obywateli miejscowych.