Air France

Kategoria podroze

Air FranceChiny przyciągają turystów odmienną kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii. Kojarzą nam się z rowerami, herbatą oraz długimi kolejkami. Ale także i chyba przede wszystkim z Wielkim Murem, Jedwabnym Szlakiem i polami ryżowymi. Na pewno warto skorzystać z oferty linii lotniczych Air France i odwiedzić ten niezwykły kraj.

Air FranceJest to także jedna z najstarszych cywilizacji na świecie, która sięga około 1700 roku p.n.e. Od czasów Marco Polo fascynuje podróżników swoją kulturą, nauką i tradycją. Chiny to idealne miejsce na wczasy, niezwykle oryginalne i bogate w tradycje, a linie lotnicze Air France pomogą nam bliżej poznać ten przepiękny kraj. Chiny zachwycają przede wszystkim bogactwem zabytków, kulturą, no i różnorodnością krajobrazu. Podczas wycieczki warto zobaczyć Pekin i jego wspaniałe zabytki, Wielki Mur Chiński i Dolinę Grobowców. W Szanghaju poznać można uroki najludniejszego miasta Chin, a w Xian zwiedzić słynną terakotową armię Pierwszego Cesarza Chin.

Mając już bilety lotnicze Air France przyjrzyjmy się bliżej tutejszej kuchni, jednak w zależności od regionu obowiązują tu inne reguły kulinarne. I tak jako podstawę posiłku mamy do wyboru bułki gotowane na parze i makaron, lekko ugotowane mięso i warzywa, żeberka wuxi lub ostre potrawy, z dużą ilością chili. Należy także pamiętać, że sztuka kulinarna jest tu powiązana z filozofią harmonii i równowagi sił przyrody. W ramach diety kuchnia chińska dostosowuje potrawy do pory roku i potrzeb organizmu. I tak na przykład ogórek wspiera funkcje wątroby i jelit, a biała cebula dzięki swojej ostrości pobudza czynności płuc. Najbardziej popularnym napojem jest natomiast herbata, a dokładnie zielona.