Taniej z Ryanairem przed świętami

Kategoria loty

RyanairRyanair uważany za najpopularniejszego niskobudżetowego przewoźnika po raz kolejny sprawił dużą niespodziankę swoim stałym klientom. Od 3 października do 15 grudnia z wielu polskich lotnisk między innymi z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska czy Rzeszowa polecimy do wielu ciekawych miejsc. Co warte zainteresowania to fakt, że termin obejmuje okres typowo przedświąteczny, stąd warto zabukować bilety lotnicze myśląc o podróży w czasie Bożego Narodzenia. Już za 36 złotych możemy polecieć z Krakowa do Sztokholmu.

Sztokholm to przepiękne miasto przez wielu nazywane „Wenecją Północy.” To miasto to połączenie 53 mostów i czternastu wysp. Obecnie jest to wielka metropolia o dużym znaczeniu przemysłowym, gospodarczym, kulturalnym a przede wszystkim turystycznym. W Sztokholmie znajdują się dwa duże porty lotnicze: Arlanda i Bromma. To miasto uważane jest za typowo europejski obszar, o czym świadczą liczne miasta partnerskie jak Londyn czy Paryż. W Sztokholmie klimat jest znacznie zróżnicowany, stąd warto przygotować się wybierając się tu na wczasy na wszystkie ewentualności.

Sztokholm to mnóstwo zabytków i atrakcji turystycznych. Do najpopularniejszych należy Junibacken, czyli muzeum poświęcone twórczości Astrid Lindgren. Wnętrze budynku zaprojektowała osoba, która byłą twórcą ilustracji do najpopularniejszych książek pisarki. Muzeum mieści w środku liczne wystawy, galerię, teatr i restaurację.

RyanairW samym środku miasta znajduje się wielki park zwany Ogrodami Królewskimi. Jest to najstarszy park w Szwecji. Najważniejszym jednak miejscem jest Muzeum Narodowe, czyli największe centrum sztuki. To muzeum jest jednym z pierwszych publicznych muzeów świata.

Wczasy w Sztokholmie nie mogą obyć się bez zwiedzenia Pałacu Królewskiego. Zlokalizowany jest na Starym mieście, prezentuje styl rokokowo-gustawiański. Obecnie nie można zastać w nim już rodziny królewskiej stąd pełni funkcje reprezentacyjne, natomiast jego boczne nawy zajmują galerie chętnie zwiedzane przez turystów.