Surfuj w necie z Emirates

Kategoria loty

emiaratesLinie lotnicze Emirates planują dalszą inwestycje w system darmowego wi-fi, który będzie obejmował wszystkie maszyny przewoźnika. Koszt rozpowszechniania darmowego łącza wynosi rocznie prawie 20 milionów dolarów. Linie jednak cały czas notują wzrost użytkowania bezpłatnej sieci przez klientów podróżujących samolotami, które są już wyposażone w tą usługę. Darmowy internet pierwszy raz w samolocie pojawił się trzy lata temu, od tego czasu z usługi skorzystało ponad 500 tyś pasażerów.

W dzisiejszych czasach tak naprawdę nie możemy wyobrazić już sobie życia bez Internetu. Jest on źródłem wiedzy i rozrywki, buduje najnowsze trendy a my staramy się być na bieżąco, gonimy to co wydarzyło się w wielkim świecie. Pół miliona użytkowników, to bardzo duża liczba, która w założeniach linii lotniczych będzie jednak stale wzrastała. Tim Clark, prezes linii lotniczych przyznał, że Emirates chcą w ten sposób zaspokoić potrzeby pasażerów. Wprowadzenie darmowego systemu wi-fi na pokładach samolotów nie miało charakteru zarobkowego dla linii. Koncepcja skupiała się przede wszystkim na wygodzie klientów. Clark dodał, że linie dążą do tego by bezpłatne łącze pojawiło się we wszystkich samolotach, jak na razie inwestycję blokują problemy różnego typu na przykład ograniczenia techniczne.

Darmowa sieć jest obecnie dostępna między innymi w takich maszynach jak Airbus A380 (wszystkie samoloty) i Boeing 777 (28 maszyn), maszyny te kursują pomiędzy sześcioma kontynentami. Klienci mogą darmowo korzystać z pakietu 10MB. Za równowartość 1 dolara otrzymujemy kolejne 600 MB Internetu. W niektórych maszynach możliwe jest jedynie wykupienie pakietu 600 MB, Emirates starają się jednak wyeliminować wszelkie problemy. W ciągu kilku miesięcy wszystkie wymogi techniczne powinny być spełnione i bezpłatna sieć powinna pojawić się na tych kilku pokładach.

Z informacji zgromadzonych przez linie lotnicze wynika, że pasażerowie logując się do Internetu najczęściej korzystają z takich stron jak popularna wyszukiwarka Google, serwis społecznościowy Facebook, komunikator Skype,WhatsApp czy BBM. W październiku Emirates zorganizowały specjalną promocję, która miała uświadomić pasażerów że linie rozwijają taką funkcję jak darmowe wi-fi. Dzięki temu wskaźnik użytkowania łącza wzrósł o 200%. Reklama zdecydowanie zadziałała, na pokładzie jednej z maszyn aż 153 osoby jednocześnie korzystały z bezpłatnego łącza. Oprócz konkretnych wyników można spotkać się również z wieloma pozytywnymi komentarzami podróżujących. Najwięcej osób głównie zwraca uwagę na możliwość korzystania z portalów społecznościowych, kontakt z osobami bliskimi wydaje się bardzo ważny również podczas kilkugodzinnego lotu. Poza darmowym wi-fi klienci mogą również wysyłać z samolotu maile i sms’y, dzięki urządzeniom zamontowanym w fotelach pasażerów. W środku do dyspozycji jest również telefon satelitarny w razie potrzeby pilnej rozmowy z pokładu maszyny.

emiarates