Nowy Jork widziany młodym okiem

Kategoria loty

Nowy JorkNowy Jork, choć nie jest stolicą Stanów Zjednoczonych, to właśnie tutaj znajduje się serce kraju. Nowojorczycy często mówią, że w ich mieście bije serce całego świata. W mieście znajduje się główna siedziba ONZ oraz najsłynniejsza na świecie ulica Wall Street, przy której znajduje się budynek amerykańskiej giełdy. To od jej wahań często zależą losy innych krajów na ziemi.

Nowy Jork to także kolebka fanów muzyki, artystów muzyki i branży modowej. To właśnie tutaj powstaje wszystko, co najważniejsze w amerykańskiej modzie i przemyśle rozrywkowym. To właśnie tutaj narodziły się gwiazdy rocka, bluesa i hip-hopu. Wielu młodych przyjeżdża tu by zobaczyć bramę Dakota Building, czyli miejsce, w którym mieszkał i gdzie zginął John Lennon. Zaraz obok możemy zobaczyć wydzielony z Central Parku Ogród nazwany na cześć Lennona Strawberry Fields, a legenda głosi, że do dziś dba o to miejsce jego ukochana Yoko Ono.

Miasto, które nie śpi, to idealne miejsce, by zapoznać się z obecnie obowiązującymi trendami, dlatego obowiązkowym punktem zwiedzania jest Broadway. To właśnie przy tej ulicy znajdują się e teatry muzyczne prezentujące różne musicale, największą legendą jest musical „Chicago”.

Ogromne wrażenie na przyjezdnych robią uliczni artyści, których spotkać można na każdym kroku. Mieszkańcy Nowego Jorku stanowią swoisty mix narodów, wyznań i ras. Wielu jest utalentowanych ludzi w każdym wieku, którzy chcą pokazać innym to, co potrafią.

Będąc w Nowym Jorku nie można nie zrobić zakupów. Idealnym do tego miejscem jest Manhattan. W okolicach SoHo znajdują się butiki największych designerów, m.in. Patricii Field, Marca Jacobsa. Oczywiście koniecznie trzeba spróbować nowojorskiego śniadania z charakterystycznymi okrągłymi bajglami.

Podróż do Nowego Jorku nie jest tania. Można polecieć między innymi z naszym narodowym przewoźnikiem LOT, który oferuje bilety lotnicze w cenie od 2800 złotych za osobę lub 2150 złotych z dwiema przesadkami. Podróż w dwie strony, koszt obejmuje wszystkie dodatkowe opłaty. Co ciekawe wybierając Lufthansę i dwie przesiadki bez względu na kierunek, za bilet zapłacimy nie całe 2000 złotych. Nocleg w Nowym Jorku to także spory wydatek, chyba, że zamiast hotelu wystarczy nam zwykły hostel, wtedy nasz budżet nie ucierpi aż tak bardzo.