45 nowych połączeń linii lotniczej SAS

Kategoria loty

Linie lotnicze SASProgram ratowania przewoźnika

Skandynawskie linie lotnicze SAS od ponad roku borykają się z problemami finansowymi, program naprawczy sytuacji finansowej przewoźnika zakłada uruchomienie nowych atrakcyjnych połączeń. Nowe destynacje pojawią się w 2013 roku, SAS poinformował ostatnio, że zaproponuje klientom 45 nowych połączeń. Lecz to nie koniec działań mających pomóc wyjść zwycięsko z trudnych czasów. Przewoźnik chce także zwiększyć częstotliwość na istniejących już kierunkach krajowych, jak i europejskich.

Nowe połączenia SAS

Pierwsze połączenia pojawią się już w styczniu, od 26 listopada można rezerwować bilety lotnicze na wybrane kierunki. Linia lotnicza SAS w nowe miejsca poleci między innymi ze Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii.

Swoim Szwedzkim klientom przewoźnik zaproponował 10 nowych kierunków. Ze Sztokholmu samoloty w barwach skandynawskiego przewoźnika polecą między innymi do Innsbrucka, Puli, Palermo, Cagliari, Tesalonik, Tel Awiwu, Prisztiny i Alanyii. Natomiast z Göteborga będzie można polecieć do Nicei, Prisztiny i Östersund.

Z sąsiedniej Norwegii SAS lata między innymi z Oslo i z Beregen, Stolica kraju wzbogaci się o takie połączenia jak: przelot do Salzburga, Berlina, Budapesztu, Santorini, Cagliari, Palermo, Prisztiny, Walencji, Lizbony, Aten, Puli oraz na Maltę i Teneryfę. Natomiast położone na północnym zachodzie Bergen połączy się Dubrownikiem i turecką Antalyą. Z tą drugą połączenie będzie miał także port lotniczy w Stavanger. Natomiast chorwacki Split będą mogli odwiedzić mieszkańcy Trondheim.

Nowymi kierunkami z Kopenhagi będą loty do Budapesztu, Pragi, Newcastle, Cagliari, Palermo, Alanyi, Tesalonik, Puli i Biarritz, oraz za ocean do San Francisco. Kopenhaskie kierunki dostępne są również dla Polaków, bowiem podróżni z Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia posiadają bezpośrednie połączenie ze stolicą Danii, a więc mogą polecieć też dalej. SAS nie zapomniał również o swoich fińskich klientach, ze stolicy kraju przewoźnik poleci w przyszłym roku do Paryża, Rzymu, Pragi, Genewy i Östersund, natomiast z Turku i Tampere do Kittilli.

Skandynawska linia czynnie działa także w Polsce, w ostatnich dniach października 2012 roku, przewoźnik uruchomił nowe połączenie z Łodzi do Kopenhagi oraz zwiększył częstotliwość rejsów z Warszawy i Wrocławia do Kopenhagi.

Umowa ze związkami zawodowymi

Problemy przewoźnika odbijają się także na pracownikach, którzy niejednokrotnie grozili już strajkami. Dlatego SAS zdecydował się podpisać porozumienie z ośmioma związkami zawodowymi. Załoga linii przystała na program zwolnień i obniżenie wynagrodzeń. W wyniku umowy z związkami przewoźnik dostał możliwość zaciągnięcia kredytu w wysokości 3,5 miliarda koron, który jest głównym punktem ratowania firmy przed bankructwem.

Pieniądze pozwolą wypłacić odprawy zwalnianym pracownikom, a także przydadzą się SAS przy uruchamianiu nowych połączeń, przecież nie wiadomo, czy dany kierunek przyniesie wystarczająca liczbę klientów.