Nowa baza brytyjskich linii lotniczych w Lizbonie

Kategoria inne

Easy jet to jedne z najpopularniejszych tanich linii lotniczych. Ich główny port lotniczy to London Gatwick. Z roku na rok zwiększa się ilość pasażerów zainteresowanych tymi liniami, stąd coraz szersza jest ich siatka połączeń. W przyszłym roku easy jet otwiera nową bazę w Lizbonie, stając się drugą linią w Portugalii.

London Gatwick

Lizbona będzie aż 23 lotniskiem tych linii. Otwarcie nowej bazy wiąże się z nowymi połączeniami i kierunkami. Nowe trasy to między innymi Kopenhaga, Amsterdam czy Wenecja. W pierwszym roku easy jet planuje przewieźć ponad 250 tysięcy pasażerów. Bilety lotnicze na loty z portu lotniczego w Lizbonie można rezerwować już od połowy listopada.

Linie lotnicze easyJet funkcjonują jako niskobudżetowy przewoźnik, jednak standardów mogą pozazdrościć im nawet regularne linie lotnicze. Przede wszystkim oferują wysoką jakość usług. Nie ma problemu w zmianach terminów dat wylotów. Można także zabrać na pokład nieograniczoną ilość bagażu podręcznego. W samolotach podaje się pasażerom specjalny gatunek kaw i herbat. Easy jet jest także linia bardzo ekologiczną. Samoloty pokrywa specjalna tkanina, która wpływa na zmniejszenie ilości hałasów a także ograniczenie ilości spalin. Easy jet w Polsce lata z Krakowa.

Easy jet stały się także główną linia Ministerstwa Obrony w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik będzie woził posłów a także zaoferował im większą ilość bagażu. Obliczono, ze brytyjska linia lotnicza będzie przewoziła około 50 tysięcy osób z rządu. Najczęściej easy jet będzie latał do Belfastu, Larnaki czy Glasgow.

W zeszłym roku easy jet rozpoczęło loty do portu lotniczego w Dreźnie. Wcześniej te linie latały do sześciu lotnisk. Easy jet wykonuje jako jedyne połączenie Drezno-Bazylea bez przesiadek. Połączenie jest realizowane trzy razy w tygodniu. Easy jet jest chętnie wybierana przez pasażerów miedzy innymi dlatego, że mimo że ma tanie bilety lotnicze to korzysta z większych, centralnych lotnisk. Easy jet może poszczycić się także bardzo młodą i wysoce zmodernizowaną flotą.