Najlepsze hotele na świecie

Kategoria hotele

HoteleKażdy z nas zastanawia się który kraj okaże się wymarzonym miejscem na urlop. Piękne krajobrazy, piaszczyste plaże, strzeliste, ośnieżone szczyty górskie czy urok światowej metropolii? O ile wybór otoczenia jest prosty o tyle miejsce zakwaterowania bywa źródłem rozczarowań. Hotel - jaki jest każdy widzi. To stwierdzenie nie jest prawdą. Wizualizacje wyzierające z katalogów, dzięki ingerencji programów graficznych są zgoła odmienne od stanu jaki możemy zastać na miejscu. Pozostaje reklamacja i niesmak.

Żeby uniknąć tego typu problemów już po raz piąty mamy okazję skorzystać z międzynarodowego rankingu hoteli, ktory przeprowadzili turyści we współpracy a portalem turystycznym Holiday Check. Najbardziej wiarygodne, obiektywne narzędzie jakim jest ich subiektywna opinia o pobycie.

Ponad 300.000 turystów z róznych krajów, także z Polski wybrało 99 najlepszych hoteli. Rok 2010 należał zdecydowanie do Turcji, która biła rekordy popularności i aż 38 obiektów znalazło się w zaszczytnej grupie. Hotelowe wyróżnienia przyznano także w 22 specjalnych kategoriach. Chociaż coraz coraz mniej czasu do edycji 2011 powinniśmy przeanalizować dostępne oferty.

Przeanalizowano opinie turystów zamieszczone w portalu pomiędzy styczniem a grudniem 2009 roku. Było ich ponad 307.000. Uśrednione wyniki obejmowały takie kategorie jak: hotel, położenie,

gastronomia, sporti rozrywka, serwis oraz pokój. W ten sposób powstała lista 99 hoteli na całym świcie spełniających najwyższe standardy.

W rankingu przodują ulubione również przez Polaków destynacje: Turcja, Egipt, Hiszpania i Włochy. Bardzo wysokie noty otrzymały także obiekty znajdujące się w Niemczech oraz Austrii. Kolejno 13 i 14 hoteli zostało zaklasyfikowanych do czołówki. Jako region turystyczny perełką okazał się Tyrol - tamtejsze obiekty zyskały aż 13 nagród i również należą do ścisłej grupy wyróżnionych. Popularność kurortów ocenianych najwyżej opiera się w dużej mierze o dostępność cen, jednak mimo to egzotyczne kierunki, kraje takie jak: Tajlandia, Dubaj i Dominikana również zostały docenione przez turystów.

Nagrody specjalne, rozdane w kategoriach: Gastronomia, Hotel Rodzinny, Debiut oraz Sport i Rozrywka przyznano miejscom spełniającym daną kategorię z nawiązką, bądź znacznie wyróżniającym się dywersyfikacją oferty w stosunku do pozostałych hoteli. Dwóm obiektom przypadły specjalne wyróżnienia w kategorii „Editor's Choice” za skutezcne wdrożenie opinii gości dla własnych korzyści. Potraktowały krytykę jako źródło wiedzy o tym co należy udoskonalić i już w kolejnym sezonie udało im się spełnić oczekiwania gości.

Nagrody wręczane już po raz piąty na gali we Frankfurcie nad Menem okazały się jednocześnie doskonałym miejscem spotkań dla przedstawicieli rynku turystycznego. Hotelarze, touroperatorzy, reprezentanci krajów silnie związanych z turystyką i ci, którzy w tej materii dopiero debiutują mają możliwość dyskutować o tym jak być jeszcze lepszym na coraz trudniejszym i niepewnym rynku.