Czy to naprawdę hotel?

Kategoria hotele

Hotel to sprawa pierwszorzędna podczas organizacji wyjazdu wakacyjnego. Musi on być czysty, przytulny, zlokalizowany blisko atrakcji turystycznych oraz oczywiście w odpowiedniej cenie. Ale to nie wszystko, w dobie XXI wieku ludzie szukają czegoś więcej, nie tylko łóżka i łazienki, a czegoś wyjątkowego, co ich zaskoczy, szukają hoteli, które same w sobie już są atrakcją regionu. Przykładem może być hotel Intel w miejscowości Zaandam, który składa się z 70 domków położonych jeden na drugim, dodatkowo pomalowany jest w regionalną zieleń i wygląda urokliwie. To właśnie Austria słynie z nietuzinkowych hoteli. W mieście Linz napotkamy Das Park Hotel, czym on się charakteryzuje? Każdy pokój to osobna betonowa rura o średnicy 2,5 metra. Wewnątrz znajdują się malowidła ścienne, dodając tym samym „pokojowi” przytulności. Ucieszy wszystkich fakt, że koszt noclegu w tym nietypowym hotelu to zwyczajowo „co łaska”, a więc każdy sam wycenia na ile zasłużył nocleg w rurze. Ograniczeniem rezerwacji jest pogoda, pokoje nie posiadają ogrzewania, dlatego hotel dostępny jest od maja do października.

hotel Intel

Holandia to drugie miejsce o którym warto wspomnieć, dowolność w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej jest tutaj największa, potwierdzeniem tego sądu może być hotel w miejscowości Harlingen o wdzięcznej nazwie Harbour. Obiekt ten zadziwia już z daleka, ponieważ jest to zaadaptowany dźwig portowy. Na wysokości ok. 18 metrów znajduje się dwuosobowy pokój, wyposażony w wygodne łóżko, fotele a nawet minibarek. Nie brakuje również takich rzeczy jak ogrzewanie, klimatyzacja i sprzed audio-video. Cena za pokój w tym hotelu zawiera również śniadanie dla dwojga, dostarczane wewnętrzną windą, oraz to co najważniejsze - zachwycające widoki.

Ciekawym pomysłem okazuje się też wykorzystanie olbrzymich beczek po winie. Stało się tak w nadmorskim miasteczku Stavoren znajduje się hotel De Vrouwe van Stavoren. Każda beczka o pojemności 14 tysięcy litrów stanowi jeden pokój dla dwóch osób standardowo wyposażony w telewizor, radio prysznic i wc. Beczki zostały zaopatrzone także w małe okienka, które wpuszczają do przesiąkniętej zapachem Beaujolais beczki odrobinę światła i trochę świeżego powietrza. Prawda, ze to ciekawa propozycja na nocleg?

hotel Intel